7 Priežastys kodėl verta atsinaujinti vaistinėlę

Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau nei 2019 sausio 1 d., vairuotojas privalo įsigyti naują pirmosios pagalbos rinkinį.

Atnaujintame pirmosios pagalbos rinkinyje nuo 2022 m. balandžio 1 d. privalo būti:

 • spaudžiamasis tvarstis
 • ledo maišeliai
 • arterinį kraujavimą stabdantys turniketai
 • vienkartinė veido kaukė gaivinimui

Priežastys, dėl kurių svarbu atsinaujinti pirmosios pagalbos vaistinėlę

Nuo balandžio 1 d. neturintys atnaujintos sudėties vaistinėlės, rizikuoja susilaukti baudos nuo dešimt iki dvylikos eurų.

Pirmosios pagalbos vaistinėlės turinys laikui bėgant pradeda senti, o galiausiai, nenaudojamus daiktus reikia išmesti ir pakeisti naujais.

 1. Nenaudokite daugkartinio naudojimo priemonių

Turėtumėte susirūpinti, jei pirmosios pagalbos vaistinėlę naudojate ne tik jūs. Pirmosios pagalbos vaistinėlėse naudokite tik vienkartines priemones, taip išvengsite galimų infekcijų, kraujo užkrėtimų ir kitų ligų.

 1. Gelstanti pakuotė

Daugelis daiktų, pavyzdžiui, tvarsčiai ar marlės, yra supakuoti į popierių. Laikui bėgant jie pradeda geltonuoti. Paprastai, pageltimas yra ženklas, kad pakuotė ar įvyniojimas sugenda ir jau laikas jį išmesti.

 1.  Produktai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs

Jei produktas atrodo senas, atsikratykite jo. Patikrinkite kiekvienos pakuotės galiojimo datas. Visus pasenusius produktus reikia išmesti.

 1. Naujos gydymo technologijos

Laikas siūlo naujas technologijas, skirtas geriau gydyti žaizdas. Taip pat, atskleidžiami pasenę gydymo metodai, kurie, kaip sužinome, nėra saugūs. Nauja vaistinėlė puikiai atitinka šiuolaikinius gydymo metodus.

 1. Iš dalies panaudoti produktai

Kai kurie žmonės suplėšys vienkartinio naudojimo daiktą, sunaudos dalį, o likusią dalį paliks pirmosios pagalbos vaistinėlėje. Bet koks vienkartinis pirmosios pagalbos daiktas, kuris buvo atidarytas, sugadintas arba turi kokių nors sugadinimo požymių, turi būti išmestas.

 1.  Jūs netikrinote vaistinėlės per pastaruosius 6 mėnesius

Rekomenduojama dažniau tikrinti pirmosios pagalbos vaistinėlę, ypač jei nerimaujate dėl pasibaigusio produktų galiojimo. Raskite reguliarų laiką pirmosios pagalbos vaistinėlės apžiūrai, tvarkymui ir papildymui.

 1. Sterilumas

Tvarsčiai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, laikui bėgant gali prarasti sterilumą. Sterilios valymo servetėlės, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, gali nebebūti sterilios, išdžiūti ir būti neveiksmingos. Pirštinės, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, gali neapsaugoti jūsų nuo patogenų ir kitų infekcinių medžiagų poveikio dėl galimo funkcionalumo ir sterilumo praradimo. Laikui bėgant pleistrai gali prarasti lipnumą.

Įsigyti pirmosios pagalbos rinkinį galite patogiai internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *