Nors vasariška saulė skatina daugiau laiko praleisti gryname ore, šiltuoju sezonu kur kas dažniau sėdame į automobilį ir aplankome bičiulius, kaimyninius miestus, o galbūt – net ir užsienio pliažus. Siekiant, kad tokios kelionės būtų saugios ir komfortiškos, labai svarbu pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir pasiruošęs įveikti net ir ilgesnius atstumus. Paruošti jį vasaros sezonui padės žemiau pateikti patarimai.
Nuplaukite automobilį
Ne paslaptis, jog žiema kenkia kiekvienai automobilio detalei – visos jos šaltuoju sezonu kenčia nuo druskų, vandens ir bendrų nešvarumų. Padarykite sau paslaugą ir kruopščiai išvalykite tiek automobilio išorę, tiek ir jo vidų – kelionės dėl to bus kur kas malonesnės. Pašalinkite druskas ir įstrigusį smėlį, išsiurbkite ir išplaukite kilimėlius, nuvalykite ne tik išorinę, bet ir vidinę langų dalį bei kruopščiai išvalykite kitas automobilio vietas. Kai viskas bus švaru, bus galima daug lengviau diagnozuoti, kokios papildomos problemos susikaupė per žiemą.
Paskirkite dėmesio padangoms
Padangas į vasarines reikės pasikeisti dar pavasarį – tai bus galima padaryti nuo balandžio 1 dienos. Tačiau jau dabar galite apžiūrėti abiejų komplektų būklę, kad nuspręstumėte, ar žiemines dar bus galima sandėliuoti, o vasarinės iš tiesų bus tinkamos būsimam šiltajam sezonui. Taip pat verta apsvarstyti galimybę atnaujinti ratlankius, kurie turi įtakos bendrai transporto priemonės išvaizdai. Platus jų pasirinkimas pasiekiamas Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudus ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/autoprekes/ratlankiai.
Net ir po to, kai padangos bus pakeistos naujomis, reikėtų nepamiršti reguliariai patikrintų jų slėgio – tai reikėtų daryti maždaug kartą per mėnesį. Taip užtikrinsite ratų apavų ilgaamžiškumą ir padidinsite kelionių saugumą.
Įsitikinkite, jog tinkamai veikia oro kondicionierius
Tikriausiai net nereikia sakyti, koks svarbus kondicionierius yra šiltuoju sezonu. Geriausia, jeigu jo būklę patikrinsite dar prieš didžiuosius karščius – taip išvengsite ne itin komfortiškų kelionių ir nesusidursite su eilėmis automobilių servisuose. Papildomai verta pagalvoti apie salono filtro keitimą – ypač tuomet, jeigu pastebėjote, kad iš ventiliacijos sklinda blogas kvapas, o automobilyje rasoja langai. Šis pokytis ženkliai pagerins oro kokybę ir užtikrins dar malonesnes patirtis.
Patikrinkite pagrindinius skysčius
Tepalo, aušinimo ir kitų skysčių lygį reikėtų patikrinti ne tik keičiantis sezonams – norint išvengti nemalonių situacijų, tai patartina daryti prieš kiekvieną ilgesnę kelionę. Prasidėjus šiltajam sezonui, taip pat reikėtų apsirūpinti vasarinio langų plovimo skysčio atsargomis. Šiam sezonui skirti produktai dažniausiai gali dar lengviau nuo stiklo pašalinti vabzdžių liekanas ir kitus būtent vasarai būdingus nešvarumus, tad galėsite mėgautis kur kas švaresniu vaizdu.
Įvertinkite valytuvų būklę
Valytuvų šluoteles patariama keisti maždaug kartą per metus, tačiau didelė tikimybė, kad žiemos sezonu jie buvo pažeisti – ypač tuomet, jei netyčia juos įjungėte tuomet, kai stiklas buvo stipriai apšerkšnijęs. Jeigu pastebėjote, kad ant lango lieka žymių, o valymo metu valytuvai skleidžia nemalonius garsus, reikėtų nedelsiant įsigyti naujus aksesuarus. Taip ne tik pagerinsite matomumą, bet ir išvengsite stiklo braižymosi.
Sutvarkykite bagažinę
Tikėtina, kad per žiemą bagažinėje prisikaupė įvairių daiktų, kurie būdingi būtent šiam sezonui. Dėl to pravartu peržiūrėti jos turinį ir atlaisvinti vietos kitiems daiktams ar Jūsų kelioniniams krepšiams. Nepamirškite, kad transporto priemonėje privalo būti vaistinėlės, avarinio sustojimo ženklai, apsauginės liemenės ir gesintuvai automobiliams. Papildomai verta apsirūpinti pagrindinių automobilių skysčių atsargomis, kurių gali prireikti ilgesnėms kelionėms. Bus naudingos ir vandens atsargos – jo gali prireikti tiek Jums, tiek ir pačiai transporto priemonei.
Įsigykite stiklo apsaugą nuo saulės
Tai – dar vienas vertingas daiktas, kurį verta turėti automobilio bagažinėje. Jei transporto priemonę lauke paliksite ilgesniam laikui, reikėtų šią apsaugą uždėti ant priekinio stiklo. Taip ne tik išvengsite diskomforto pernelyg įkaitus salonui, bet ir apsaugosite kitus jame esančius daiktus. Be to, kaitrūs saulės spinduliai gali neigiamai paveikti plastikines ir odines salono detales – to tikrai norėtųsi išvengti.
Atlikę visus šiuos žingsnius, būsite tikri, kad automobilis yra paruoštas vasaros karščiams ir būsimoms išvykoms. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog saugumas priklauso ir nuo Jūsų pačių – geresnės vairavimo sąlygos neturėtų tapti priežastimi stipriau paspausti greičio pedalą.