Automobilių laužo supirkimo kainos – veiksniai, darantys didžiausią įtaką

 

Tikriausiai kiekvienam yra tekę matyti stovintį kieme apleistą, neremontuotiną ir sulinkusį automobilį, kuris nei puošia aplinkos, nei suteikia kažkam naudos. Kai transporto priemonės naudojimo laikas baigiasi arba jos tampa nepataisomomis dėl sugadinimo arba tiesiog amžiaus, jos priskiriamos automobilių laužui. Tada gali būti pradedama automobilio perdirbimo kelionė, kurios metu išsaugomos vertingos medžiagos bei įvairūs spalvotieji metalai, taip prisidedant prie išteklių perdirbimo bei tausojimo skatinimo.

 

Verta paminėti, kad apleistas automobilių laužas gali būti vertingas vienkartinis ir ne tik, pajamų šaltinis. Deja automobilių laužo supirkimo kainos dažnai yra sunkiai suprantamos, todėl gali nekilti rankos jį priduoti į automobilių metalo laužo supirktuvę. Taip yra, kadangi jos svyruoja dėl nenuspėjamos rinkos ir priklauso nuo daugybės išorinių veiksnių tiek šalies viduje, tiek visame pasaulyje.

 

Automobilių laužo kainos atlieka išties svarbų vaidmenį tiek automobilių gamybos, tiek auto laužo perdirbimo industrijoje. Nustatant automobilių laužo kainas supirktuvėje, yra keletas veiksnių, darančių stiprią ir tiesioginę įtaką. Vienas svarbiausių, yra plieno, iš kurio dažniausiai gaminami auto kėbulai, paklausa ir pasiūla pasaulinėje rinkoje, įskaitant pasaulines metalų biržas, esančias įvairiose šalyse. Nors plienas yra tvirtas, jis labai lengvai perdirbamas, nėra brangus, tad ir taisant automobilius, plieno dalių kainos nebus didžiulės.

 

Transporto priemonės svoris ir sudėtis yra labai svarbūs veiksniai, automobilių laužo supirkimo kainos nustatymui. Iš didesnių ir sunkesnių transporto priemonių paprastai gaunama daugiau metalo laužo. Svarbu paminėti, kad spalvotųjų metalų, tokių kaip aliuminis ir varis, esančių automobilio sudedamosiose dalyse gerokai padidina jo vertę, tad svorio ir komponentų medžiagų kombinacija prideda finansinės vertės perdirbimo procesuose, todėl atitinkamai ir gaunama didesnė finansinė nauda.

 

Taip pat geografinė padėtis – pasirinkta supirktuvė yra dar vienas veiksnys, darantis itin didžiulę įtaką automobilio laužo kainai. Skirtingose pasaulio šalyse ir miestuose, metalo laužo poreikis nėra vienodas, todėl atitinkamai ir kainos įvairiose vietovėse yra skirtingos. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tam tikros vietos aplinkosaugos standartai gali turėti įtakos metalo laužo supirktuvių ir perdirbimo įmonių veiklai, nuo kurių priklauso ir jų siūlomos automobilių laužo kainos.

 

Automobiliai, kurie išlikę sąlyginai gerame stovyje ir kuriuose išliko pakartotinai tinkamų naudoti arba perdirbti dalių, dažnai kainuoja brangiau nei tie, kurie buvo smarkiai sugadinti arba iš kurių buvo išimti vertingi metalo bei kiti automobilio komponentai.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *