Kaip parduoti savo automobilį?

Parduoti automobilį gali būti sudėtinga, tačiau vadovaudamiesi žemiau pateiktais patarimais tikrai gausite geriausią kainą už savo transporto priemonę. Apžvelgiame visą procesą – nuo automobilio paruošimo pardavimui iki derybų su pirkėju. Šie patarimai galioja universaliai: nesvarbu ar transporto priemonę parduosite automobilių supirkėjams ar bandysite ją parduoti per skelbimų portalus.

Automobilio pardavimo pagrindai

Prieš parduodami automobilį, turite aiškiai suprasti pardavimo procesą.

Pirmasis žingsnis parduodant automobilį – pasirinkti tinkamą automobilių pardavimo skelbimų svetainę arba automobilių supirkimo puslapį. Yra daugybė skirtingų skelbimų svetainių, tačiau rekomenduojame rinktis tą, kuri specializuojasi automobilių pardavimų srityje (pvz. . Išsirinkę svetainę, sukurkite paskyrą ir patalpinkite savo skelbimą. Būtinai pateikite aiškias nuotraukas ir tikslią informaciją apie parduodamą transporto priemonę. Kai tik jūsų skelbimas bus paskelbtas, pradėsite gauti susidomėjusių pirkėjų užklausas. Svarbu greitai ir mandagiai atsakyti į visas užklausas.

Kai ateis laikas derėtis su pirkėjais, atminkite, kad neprivalote priimti pirmojo pasiūlymo. Jei jaučiate, kad jums siūloma mažesnė kaina nei yra reali automobilio rinkos vertė, neskubėkite parduoti automobilio. Tai galioja parduodant automobilį skelbimais ar automobilių supirkėjams. Ir vienu, ir kitu atveju gali palaukti, sulaukti daugiau pasiūlymų ir tik juos palyginę automobilį parduoti.

Automobilio paruošimas pardavimui

Prieš pasiūlydami savo automobilį pardavimui supirkėjams arba įkeldami skelbimą į internetą, pirmiausia turite automobilį tam paruošti.

Prieš pradedant aktyvų automobilio pardavimą, rekomenduojama atlikti šiuos veiksmus:

 • Išvalykite jį iš vidaus ir iš išorės. Gali atrodyti, kad tai akivaizdus patarimas, tačiau daugelis žmonių bando parduoti savo automobilius prieš tai jų gerai neišvalę. Padarykite paslaugą sau (ir potencialiems pirkėjams) ir prieš rodydami automobilį kam nors, skirkite laiko jam išvalyti.
 • Atlikite automobilio techninę apžiūrą. Jei jūsų automobiliui reikia atlikti techninę apžiūrą, atlikite ją prieš bandydami jį parduoti. Gerai prižiūrėtas automobilis pirkėjams yra patrauklesnis už netinkamai prižiūrėtą. Galite atlikti ir VIN patikrą ir taip sužinoti kokią informaciją apie jūsų automobilį galės pamatyti suinteresuoti pirkėjai.
 • Sutvarkykite visus kosmetinius pažeidimus. Jei jūsų automobilyje yra įlenkimų, įbrėžimų ar kitų kosmetinių pažeidimų, sutvarkykite juos prieš parduodami automobilį. Taip jūsų automobilis taps patrauklesnis potencialiems pirkėjams.

Nustatykite konkurencingą automobilio kainą

Dar vienas svarbus žingsnis – išsiaiškinti, kiek jūsų automobilis iš tikrųjų vertas. Norint automobilį parduoti sėkmingai, labai svarbu jį įkainoti konkurencingai, todėl nustatydami kainą turėtumėte nepamiršti kelių dalykų.

Peržiūrėkite panašius skelbimus internete, kad sužinotumėte, už kiek parduodami panašūs automobiliai. Tai padės jums susidaryti įspūdį, kokia yra tokių automobilių, kaip jūsų, kaina. Nustatydami automobilio kainą, svarbu, kad ji būtų konkurencinga, bet ne per maža, nes nenorite jo parduoti per pigiai, kaip ir nenorite, kad jūsų automobilis mėnesių mėnesius stovėtų rinkoje ir nesulauktų susidomėjusių pirkėjų.

Galiausiai atsižvelkite į bet kokias išskirtines savybes ar sąlygas, kurios gali turėti įtakos jūsų automobilio vertei. Pavyzdžiui, jei jūsų automobilio rida nedidelė arba automobilis buvo gerai prižiūrėtas, tikriausiai galėsite už jį prašyti daugiau nei kiti, kurie parduoda panašių modelių ir markių automobilius.

Derybos su pirkėjais

Viena iš sunkiausių ir svarbiausių automobilio pardavimo dalių – derybos su pirkėjais. Norėdami gauti geriausią kainą už savo automobilį, turite būti pasirengę derėtis ir laikytis savo pozicijos, bet tuo pačiu išlaikyti tam tikrą lankstumą pirkėjo atžvilgiu.

Štai keletas patarimų, kaip derėtis su pirkėjais:

 • Norėdami palikti erdvės deryboms, galite sąmoningai nustatyti šiek tiek aukštesnę kainą.
 • Nebijokite atsisakyti sandorio. Jei (su)pirkėjas siūlo jus netenkinančią kainą, nebijokite nutraukti derybų ir palaukti kitų pasiūlymų.
 • Prieš pradėdami derėtis, žinokite, kiek esate pasirengę nusileisti pirkėjui.

Automobilio pardavimo sandorio užbaigimas

Kai susitarsite dėl kainos, metas sudaryti užtvirtinti sandorį ir sutvarkyti reikalingus dokumentus. Apibendrinant, automobilio pardavimas užbaigiamas daugmaž taip:

 1. Pirkėjas apžiūri automobilį ir jį įvertina.
 2. Pirkėjas ir pardavėjas susitaria dėl galutinės kainos.
 3. Pirkėjas sumoka už automobilį grynaisiais arba atlieka bankinį pavedimą į nurodytą banko sąskaitą.
 4. Pasirašomi dokumentai ir pardavėjas perleidžia automobilio nuosavybės teises per Regitros savitarnos sistemą.
 5. Pardavėjas perduoda pirkėjui automobilio raktelius.

 

Štai ir viskas!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *