Automobilio su suklastota rida kaina Lietuvoje gali išaugti iki 25 proc.

Suklastota rida automobilio kainą Lietuvoje išpučia net ketvirtadaliu

Naudoto automobilio vertė priklauso nuo jo būklės ir ridos. Tačiau, pasak „carVertical“ atliktos analizės, odometro rodmenų klastojimas gali reikšmingai padidinti automobilio kainą, kartais net iki ketvirtadalio pradinės vertės. Pirkėjai, įsigydami automobilį su padirbta rida, rizikuoja permokėti iki 25 proc. visos kainos.

Kitose šalyse padirbta rida brangina automobilius beveik trečdaliu

Viena didžiausių problemų pasaulyje yra tai, kad naudotų automobilių pirkėjai per mažai dėmesio skiria automobilio būklei ir būsimoms eksploatacijos išlaidoms. Tai išnaudoja nepatikimi pardavėjai, sukčiaudami su odometro rodmenimis.

Pasak „carVertical“ tyrimo, automobilis su suklastota rida vidutiniškai brangsta ketvirtadaliu. Tai reiškia, kad pigesnių automobilių pirkėjai gali prarasti tūkstančius, o brangesnių – dešimtis tūkstančių eurų.

Didžiausias kainų padidėjimas dėl suklastotos ridos pastebėtas Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje, kur automobilių kainos šokteli beveik trečdaliu – iki 29 proc.

Ukrainoje (17 proc.), Lenkijoje (19 proc.) ir Rumunijoje (20 proc.) padirbta rida taip pat didina automobilių kainas, nors ir ne tokia mastu, kaip kitose šalyse. Tačiau nesąžiningi pardavėjai šiose šalyse vis tiek gauna reikšmingą pelną. Šios trys šalys demonstruoja geriausią padėtį tarp 15 tyrimo dalyvavusių valstybių.

Brangių automobilių pirkėjai patiria didžiausius nuostolius dėl suklastotos ridos

Automobilių su padirbta rida vertė labai skiriasi priklausomai nuo jų amžiaus. Pavyzdžiui, 15 metų senumo automobilio vertė po ridos koregavimo gali pakilti iki 27%, o svarbiausias veiksnys čia – kiek kilometrų buvo sumažinta odometro rodmenyse.

Pagal „carVertical“ atliktą tyrimą, 100 000 kilometrų sumažinta rida vidutiniškai padidina automobilio vertę 2 000 eurų. Jei automobilio tikroji rida yra 400 000 kilometrų, bet odometras rodo tik 200 000, tai pirkėjas gali sumokėti net 4 000 eurų daugiau nei automobilis iš tikrųjų vertas. Transporto priemonių istorijos ekspertai atkreipia dėmesį, kad nors toks kainos padidėjimas 2008 m. pagamintam automobiliui gali atrodyti didelis, pirkėjai dažniausiai tikrina prabangesnius, aukštesnės klasės automobilius.

Kaip-suklastota-rida-paveikia-naudoto-automobilio-vidutine-kaina-pagal-gamybos-metus_carVertical-

„Automobilio vertės sumažėjimas tiesiogiai priklauso nuo jo kainos. Kuo automobilis brangesnis, tuo didesnė gali būti nuostolių suma“, – aiškina automobilių rinkos ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis. Jis taip pat pabrėžia, kad svarbu žinoti kuo daugiau informacijos apie perkamą automobilį, nes iš pardavėjo atgauti pinigus ar grąžinti transporto priemonę gali būti labai sudėtinga, jei aptinkama vertę mažinanti informacija po pirkimo.

Automobilių markės įtakoja ridos klastojimo poveikį

Automobilių su suklastota rida vertė skiriasi priklausomai nuo markės. „carVertical“ duomenimis, kainos pokyčiai gali svyruoti nuo 15% „Dacia“ ir „Mazda“ markėms iki 27% „Land Rover“ visureigiams.

Priklausomai nuo automobilio markės ir pagaminimo metų, nesąžiningų pardavėjų apgauti pirkėjai gali permokėti dešimtis tūkstančių eurų. Lietuviai kasmet šitaip permoka milijonus eurų, renkantis atmestinai naudotą automobilį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *