Kaip pasirinkti tinkamas žiemines padangas?

Kaip pasirinkti tinkamas žiemines padangas

Kiekvienas atidus vairuotojas svarsto, kurias žiemines padangas įsigyti. Patarimas: nesiremkite draugų ar šeimos nuomone.

Jūsų artimas gali džiaugtis rastomis puikiomis žieminėmis padangomis, tačiau jos gali būti netinkamos jūsų mašinai. Svarbiausia – padangas renkantis atsižvelgti į automobilio specifiką ir savo vairavimo ypatumus.

Parengėme Jums rekomendacijas, kaip pasirinkti tinkamas žiemines padangas.

Žinokite savo ratlankių dydį

Pirmiausia įsitikinkite, kad žinote padangų matmenis, nes tai bus vienas iš pirmųjų dalykų, klausiamų parduotuvėje. Jūsų žieminės padangos turėtų atitikti vasarinių padangų dydžius, nebent turite kitus ratlankius.

Norėdami nustatyti padangų matmenis, žiūrėkite į padangos šoną. Ten rasite kodą, pavyzdžiui: P225/60 R17. Štai kaip aiškintis šį kodą:

225 – tai padangos platūs milimetrais, kuris liečiasi su keliu.

60 – tai procentinis santykis tarp padangos aukščio ir jos pločio.

17 – šis skaičius nurodo padangos vidinį skersmenį, matuojamą coliais.

Kokiu keliu važiuosite?

Kai renkatės žiemines padangas, svarbu atsižvelgti į tai, kokiais keliais dažniausiai važinėjate: ar tai miesto gatvės, žvyrkeliais ar automagistralėje.

Tiems, kurie daug laiko praleidžia prie vairo, verta investuoti į aukščiausios kokybės padangas. Tai ypač aktuali rekomendacija kompaktinių automobilių vairuotojams, nes šio tipo automobiliai esant kietoms oro sąlygoms gali lengviau pradėti slysti.

Tiems, kurie daugiausia važiuoja miesto teritorijoje, tiks padangos su optimaliu kainos ir kokybės santykiu.

Apsilankykite padangų parduotuvėje

Nors tai atrodo savaime suprantama, vis dėlto verta pasiimti laiko ir apsilankyti parduotuvėje. Tai leis jums iš arti įvertinti įvairių padangų savybes, tokias kaip grioveliai, elastingumas ir šoninė tvirtinė.

Atminkite, kad platūs grioveliai geriau sukuria sukibimą su žiemos kelio danga ir veiksmingai pašalina sniegą bei ledą.

Be to, verta apžiūrėti Kiniškas padangas. Jos dažnai būna ekonomiškesnės, tačiau gali būti mažiau ilgaamžės ir siūlyti prastesnes vairavimo savybes.

Paklauskite svarbių klausimų

Kompetentingas pardavėjas užduos reikiamus klausimus, kad padėtų jums pasirinkti tinkamiausias žiemines padangas. Be to, koks jūsų automobilio panaudojimas, jis sužinos apie jūsų metinį atstumą, kur gyvenate ir, labai svarbu, koks jūsų skiriamas biudžetas padangoms.

Įžvalgus pardavėjas taip pat sužinos, ar norite padangų su papildomu sustiprinimu geresniam posūkių valdymui, bei pristatys įvairius protektoriaus variantus (dygliuotos ar nedygliuotos) ir jų teikiamus privalumus bei trūkumus, pabrėždamas aspektus, tokius kaip triukšmas.

Rinkitės tarp žieminių ir dygliuotų padangų

Kokios padangos yra efektyvesnės – žieminės ar ledinės? Bendrai priimta, kad dygliuotos padangos yra geresnės dėl jų išskirtinio sukibimo su sniegu ir ledu, tačiau tai nėra visada absoliuti tiesa.

Jei daugelį kartų važiuojate greitkeliais ir esate pripratę prie sausos kelio dangos, dygliuotos padangos yra puikus pasirinkimas. Tačiau jei dažnai važiuojate miesto gatvėmis, verta investuoti į padangas su geresniu sukibimu, kurios efektyviai susidoroja su snieguotomis vietomis.

Supraskite apie stabdymą

Žieminės padangos yra esminės jūsų automobilio valdymo ir stabdymo veikimui, ir tai yra vienas iš pagrindinių argumentų, kodėl jas reikia turėti. Kai termometras rodo mažiau nei 7°C, visasezoninės padangos tampa pernelyg šiurkštios ir netenkama pakankamai sukibimo bei lankstumo saugiam vairavimui.

Turėdami kokybiškas padangas, jūsų automobilis reaguos greičiau stabdant, bus stabilus posūkiuose ir duos geresnę valdymo kontrolę.

Paprašykite kelių pasirinkimų

Dažnai pardavėjai ar prekybininkai skuba pasiūlyti jums dienos geriausią pasiūlymą. Tačiau neskubėkite priimti pirmo pasiūlymo, nes jis gali būti grindžiamas pašto nuolaida (kuri kartais gali būti ne tokia, kokia atrodo) arba reklamine akcija, ir ne visada tai bus tinkamiausia jūsų automobiliui padanga.

Prašykite pateikti keletą skirtingų pasiūlymų. Taip jūs galėsite palyginti skirtingų padangų modelius, atsižvelgdami į jų kainą, charakteristikas ir jūsų automobiliui reikalingas savybes.

Nenaudokite skirtingų padangų

Naudojimas skirtingų gamintojų padangų ant vienos transporto priemonės dažnai nėra protingas sprendimas. Tai gali trukdyti sklandžiam vairavimui, sumažinti valdymo efektyvumą ir skatinti ankstyvą kai kurių dalių susidėvėjimą. Stenkitės nederinti skirtingų padangų.

Turintys 4×4 automobilius turėtų būti ypač atsargūs. Rekomenduojama montuoti keturias tas pačias, vienos markės padangas, kad išvengtumėte papildomo jūsų transporto priemonės diferencialo apkrovimo.

Išlaikykite savo biudžetą

Jūsų finansinės galimybės yra lemiamas dalykas pasirinktant padangas. Darykite kainų lyginamąjį tyrimą, aplankykite keletą prekybos vietų. Taip pat verta pasinaudoti interneto paieška, kad priimtumėte apgalvotą sprendimą.

Būkite atidūs dėl specialių pasiūlymų ir nuolaidų. Informuokitės apie įmanomas mokėjimo galimybes.

Jūsų automobiliui skirtos žieminės padangos turėtų atitikti jūsų asmeninius poreikius, o ne remtis pažįstamų patarimais. Pasišalinkite apie savo vairavimo ypatumus su pardavimo specialistais. Jie galės jums suteikti vertingų patarimų.

Nepamirškite, kad universalios padangos tiesiog neegzistuoja! Net prabangiausios ir labiausiai specializuotos padangos turi savo privalumų ir trūkumų. Žieminių padangų įsigijimas visada yra susijęs su tam tikrais kompromisais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *